Międzypokoleniowe Pomorskie dla Niepodległej

Stowarzyszenie ?Podaj Rękę? rozpoczęło realizację projektu Międzypokoleniowe Pomorskie dla Niepodległej współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Projekt ma charakter wszechstronnego międzypokoleniowego cyklu spotkań i działań ukierunkowanych na wspieranie rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich służących budowaniu tożsamości regionalnej i lokalnej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jak również na rozwój trwałych relacji międzypokoleniowych.

Zaplanowane działania przyczyniać się będą do budowania tożsamości regionalnej i lokalnej, w szczególności związanej z Niepodległą oraz trwałych relacji międzypokoleniowych, na bazie których po raz kolejny w bohaterach i świadkach troski o wolność i niepodległość utrwali się pewność zakorzenienia wartości przez nich zdobytych, często za cenę krwi, poświęcenia i bohaterstwa, w młodym pokoleniu. Młode pokolenie natomiast utrwali w sobie świadomość współodpowiedzialności za otrzymane dziedzictwo, które dzięki temu przekazywane będzie kolejnym pokoleniom poprzez codzienną troskę o jego trwałość, współodpowiedzialność za losy Ojczyzny w europejskiej wspólnocie oraz społeczne i obywatelskie zaangażowanie w rozwój własnej Ojczyzny w europejskiej wspólnocie narodów.

W ramach projektu będą organizowane ?małe akademie?, czyli tzw. ?żywe lekcje historii? oraz Uroczysta Międzypokoleniowa Akademia „Pomorskie dla Niepodległej” z udziałem przedstawicieli Samorządu Województwa Pomorskiego, lokalnych Samorządów, seniorów – w tym środowisk kombatanckich oraz młodzieży z terenu województwa pomorskiego.

Już 17.11.2018r. serdecznie zapraszamy Bohaterów Naszych Czasów, którzy pracowali, walczyli i przelewali krew w walce i trosce od wolność i niepodległość naszej Ojczyzny na spotkanie międzypokoleniowe,  które odbędzie się o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Jagiellońskiej 11 w Gdańsku

 

Osoba do kontaktu:

Magdalena Witkowska

Stowarzyszenie ?Podaj Rękę?

Miłocin 23

83-020 Cedry Wielkie

Tel. 784061575 email: pd.mwitkowska@wp.pl

www. podajreke.org.pl

 

Comments are closed